Tüketici Haklarında Yeni Gelişme – Güvensiz Üründe Tazminat Dönemi
18 Ocak 2020
Tüketici Haklarında Yeni Gelişme – Güvensiz Üründe Tazminat Dönemi
18 Ocak 2020

3D Animasyon Yapım Şirketi


2006 yılında kurulan Kibrit Creative Solutions ağır sanayi sektörü devlerinin Arge departmanlarına destek veren 3D Animasyon Stüdyosudur. Kurulduğu ilk günlerde Canovate Group’un geliştirmiş olduğu “Mobile Veri Merkezinin” simülasyonlarını ve 3 boyutlu animasyon/görsellerini üretmiştir. 2009 yılında CVS Steel Making’in arge departmanı ile ortak yürütülmüş Cezair Demir Çelik Fabrikasının tüm işlemlerin anlatan 3 Boyutlu kısa film üretti.

2015 yılında mavi ve beyaz yaka personelin oryantasyon, kişisel gelişim ve Türk Standartlarındaki dökümanlara bağlı kalarak uzmanlık eğitimlerini içeren 120 saatlik İş Kazalar, İş Makineleri Kullanım içeren eğitim videoları 3D Animasyon tekniği ile üretti. Yine bu eğitimleri bir portalda bir araya getirerek İnsan Kaynaklarının hızlı bir şekilde aday bireyleri eleme ve var olan kadroyu eğitme olanağı sundu.

Daha fazla bilgi için Ana Sayfa'mızı inceleyebilirsiniz3D Katı Modelleme

1

3D Katı Modelleme
Video Wall Conntent Creators

2

3D Animasyon Yapımı
3 Boyutlu Karakter Modelleme Yapan Sanatcılar

3

3D Karakter Modelleme
Render Farm Kiralık GPU Based Render Farm Kibrit Creative Solutions

4

GPU (Ekran Kartı) Tabanlı Render Farm

3 Boyutlu Karakter Modelleme Yapanlar

5

VR Oyun Geliştirme
parallax background

3D Animasyon Üretim Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

 

3 Boyutlu bir animasyonun üretilme maliyeti içeriğine göre değişiklik göstermektedir.

Gerçek maliyetin hesaplanabilmesi için hangi sektörde hangi amaçta kullanılacağı gibi bir çok etkenin değerlendirilmesi sonu kesin Maliyet hesabı çıkartılabilmektedir. Bunun için Markanızın beklentilerinizin Uzman ekibimizle birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir.

 

Aşağıdaki örnek 3d Animasyon Çalışmalarında fiyatlandırmaları nasıl yaptığımızı açıklayalım.

Bu 3D Ürün Tanıtım Videosunda İnsan çenesini modellememiz gerekmişti, bu nedenle modellemenin ilk adımında insan anatomisi üzerinde çalışmamız ve 3D Modelleme sonrasında Şirketin ürününü canlandırmamız gerekiyordu.

Markanın görsel beklentisi A++ olduğu için render sürelerini etkilemiş ve bu doğrultulda 3d Animasyonun üretilme sürecini etki eden ana etken olduğundan dolayı maliyeti de etkilemiştir.


3D Animasyon Uzunluğu : 3,5 Minutes
Animasyon Kalitesi : A++ Kalitede bekletisi olan markanın Render alma süreçleri zaman aldığı için toplam maliyete etki etmişri.
3D Animasyon İçeriği : herhangi bir 3D karakter üretimi veya sıvı simülasyonu gerekmediği için ekstra maliyet oluşturmamıştır.
Proje için harcanan süre : 2 Ay
Seslendirme :  Markanın herhangi bir seslendirme talebi olmadığı için Seslendirme maliyeti de çıkmamıştır. Farklı ses sanatçılarının kendilerine özgü Kaşe ücreti bulunmakta ve bu rakam 100 USD ile 5000 USD arasında değişmektedir.
Post Prodüksiyon : 1 hafta, renklerin kurumsal kimlik ile uyumlu hale getirilmesi içinharcanan süre
Toplam Maliyet : 1500 USD

Markanın iç iletişim malzemelerinde kullanılan 3D Animasyon çalışmasında içerteki işlevsellik ön planda tutulmuştur. Makine parkurunun modellenmesi, Karakterlerin modellenmesi ve 3D Karakterlerin Rig(Iskelet) yapısının oluşturulması gibi etkenler maliyeti etkilemiştir.


3D Animasyon Süresi : 6 dakika
3D Animasyon Kalitesi:  Düşük Segment
İçerik: 3d Karakter Modelleme ve Rig Yapısı
Çalışma Süresi : 4 Ay
Seslendirme Türkçe Seslendirme yapılan çalışmada 100 USD ses sanatçısı maliyeti oluşmuştur.
Post Prodüksiyon : 1 Ay
Toplam Üretim Maliyeti : 9500 USD

parallax background

3D Animasyon Üretmeninin Zamansal maliyeti Nedir ? 

 

3D animasyon filmi oluşturmanın ilk aşaması uygun bir görsel hikayenin geliştirilmesinden oluşur ve bu genellikle 4 ila 8 hafta sürer. Gerçek prodüksiyon, filmin uzunluğuna ve 3D animasyonların karmaşıklığına bağlı olarak 3 ila 6 ay daha sürüyor.

Üretim Süresini Etkileyecek Birkaç Nokta

1Sıvı Simülasyonu
Sahnedeki sıvının yoğunluğuna bağlı olarak 7 iş günü ile 8 ay sürebilecek sıvı simülasyon hesaplama maliyeti çıkabilmektedir. Örneğin Almanya Hannover'de yaptığımız bir etkinlikte kullanılan Dünyanın En büyük Dijital Sıvı Simülasyon çalışması için 6 ay süreye ihtiyacımız oldu.
23D Karakter Tasarımı ve Rig(İskelet Oluşturma)
Projenizde bir veya onlarca 3d Karakter üretilmesi gerekiyorsa. 3d Karakter oluşturmak her karakter için yaklaşık bir hafta sürer. Tabi bu süreçte hazır 3d Karakterler satın alınarak üretim süreci minimuma indirilebilir.
33D Çevre Düzenleme
Özel Konsept istenmesi durumunda sahnelerin yapım süresi her bir 3D Sahne için 1-4 hafta olacaktır.
4Post Prodüksiyon
Proje için ön render oluşturduktan sonra hikayeye göre film müziği, seslendirme, 2d Açıklama vektörlerini dahil ediyoruz.

Kibrit Creative Solutions

 
3D Animasyon ve Prodüksiyon Firması
3D Animasyon Stüdyosu
This website uses cookies to improve your experience. By using this website you agree to our Data Protection Policy.
Data Protection Policy